Pozna(j)ń język angielski

Poznań to nie tylko koziołki, browary „Lech” czy sporty zespołowe. To także przyjazne otoczenie, otwarty i perspektywiczny rynek pracy, bardzo obszerny edukacji (i to nie tylko spod znaku Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza) czy kultury. Dla wielu Poznań to także bardzo wyrazisty kawałek Polski, z lokalną gwarą i specyficznymi naleciałościami językowymi. Tak wiele atrakcji i wyzwań w jednym mieście? Tak, a to przecież nie wszystko.

Doskonale prosperujące miasto potrzebuje jeszcze nie gorzej prosperującego społeczeństwa, i to na poziomie komunikacyjnym. Zwiększa to otwartość kontaktów, inwestycji i funkcjonowania całego rynku. Takie społeczeństwo musi mieć kompetencje do kontaktów na odpowiednim poziomie; jednym z jej przejawów jest umiejętność porozumiewania się w obcym języku. Nie tylko daje one przewagę, ale stwarza przyjazne otoczenie dla nauki czy pracy. nawet, jeśli jest to „tylko” znajomość najbardziej powszechnego – języka angielskiego.

 

Nawet małe dziecko wie…

Poznawanie języka angielskiego trzeba zacząć od wczesnych, jak najmłodszych lat, kiedy umysł człowieka jest najbardziej chłonny. Poznań, jak każde większe polskie miasto, ma dla tych najmłodszych specjalnie skrojone programy uczenia się angielskiego. Co niezwykle istotne, programy te dopasowane są pod wieloma względami, w tym pod kątem:

  • wieku dziecka (kursy zorganizowane tak, by różnica wiekowa uczestników była nie większa niż 2-3 lata; są przypadki szkół oferujących w Poznaniu kurs językowy dla grup 0-2 latków);
  • wielkości grup (ze szczególnym naciskiem na niewielkie liczebnie, ale też nauczanie indywidualne);
  • trybu i metod nauczania języka: kurs codzienny, metoda bezpośrednia i inne;
  • poziomu i celu nauki (od wchodzenia w świat języka, po kursy gimnazjalne czy maturalne)

W większości przypadków, w trakcie zapisywania dziecka do szkoły możemy ustalić formę i czas zajęć, jakie będą nam i naszym dzieciom najlepiej odpowiadały. Warto też zawczasu sprawdzić warunki, w jakich nasze pociechy będą miały chłonąć wiedzę. Niby to tylko godzina nauki dziennie, niemniej zebrany łącznie czas będzie już dość długi w trakcie przeciętnego tygodnia.

 

Im starszy, tym potrzebniejszy

Oczywiście – język. Obcy. Prócz najmłodszych, oferta poznańskich szkół to przede wszystkim kurs angielskiego dla każdego, bez względu na wiek. Tym bardziej, że na poznanie języka obcego nigdy nie jest za późno. Jeśli program szkolny przewiduje intensywną naukę angielskiego, i tak możemy ją jeszcze bardziej wzmocnić w szkole komercyjnej (i w większości przypadków nauka ta będzie skuteczniejsza). To o tyle ważne, że sami najlepiej znamy swoje potrzeby językowe, a w ramach kursów komercyjnych będziemy je sobie mogli dokładnie sprofilować. Zwykły test, egzamin, certyfikat, rozmówki czy specjalistyczne słownictwo – nikt nas lepiej nie ukierunkuje i zmotywuje, niż sami siebie. Warto pamiętać, że wiele poznańskich placówek tworzy grupy skrojone na miarę potrzeb słuchaczy, a nie samej szkoły. Wyjście naprzeciw potrzebom słuchaczy (klientów) to także jedna z cech, jakim hołdują właściciele poznańskich szkół językowych. Rynek tego typu szkół jest dość obficie nasycony, i korzystają na tym głównie zainteresowani (poważnie) taką nauką. A owo zainteresowanie musi najczęściej wynikać z sytuacji w otoczeniu zawodowym i szkolnym; w końcu to podstawowe motywatory napędzające popyt na poznanie obcej mowy.

 

szukaj szkoły w Poznaniu: https://langzie.pl/szkoly-jezykowe/poznan/angielski

Może również to Ciebie zaciekawi?

Jakie ceny za szkoły językowe? Czy koszty nauki języka mogą być wysokie?

Jakie ceny za szkoły językowe? Czy koszty nauki języka mogą być wysokie?

Wiedza jest bezcenna i o tym przekonywać nie trzeba. Jaką miarą jednak mierzyć ceny kursów językowych i czy porównywać je do innych sposobów nauki? A może szkoły językowe korzystają na tym, że nieznajomość obcych języków dziś nie jest w modzie?
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)