(Bez) cenne wyjazdy językowe: USA i Kanada

(Bez) cenne wyjazdy językowe: USA i Kanada

Jeszcze do niedawna wyjazd na kurs językowy był możliwy w zasadzie w ramach wyjazdów krajowych. Od kilku lat kursy językowe to już bardziej złożony wybór wyjazdów do państw „oczywistych” (Wielka Brytania, Niemcy, USA i Polska), oraz tych mniej znanych od tej strony (Cypr, Malta, Maroko, RPA czy Kanada). Dzięki wyszukiwarkom szkół językowych typu langzie.pl, w obu przypadkach możemy skutecznie porównać najważniejsze propozycje i wybrać się po naukę języka …na drugą półkulę – do Ameryki Północnej.

Cel 1: Stany Zjednoczone

Któż nie chciałby szlifować języka angielskiego w naturalnych (dla języka) warunkach i do tego w nieprzeciętnie urokliwych miejscach? A jeśli dodamy do tego możliwość nauki i w kanadzie, i w USA? Poza wyborem miejsca, drugim najważniejszym pytaniem, jakie trzeba będzie sobie postawić, będzie chyba tylko to, na jak długo zdecydujemy się na wyjazd językowy.

W przypadku Stanów Zjednoczonych do wyboru mamy organizowany przez „Lexis” zimowy obóz w San Diego lub letni w Berkeley, po drugiej stronie Zatoki San Francisco, a w ich ramach pobyt 7, 14, 21 lub 28 dniowy. Z większością warunków, takich jak ubezpieczenie, pakiet usług w ramach opłaty czy dodatkowe opłaty wpisowe, zapoznamy się już np. poprzez stronę wyszukiwarki, a na pewno przed wstępnym zaakceptowaniem warunków wyjazdu. Z pewnością jednak kilka interesuje przyszłych kursowiczów już na wstępie:

– koszt kursu: ferie językowe kosztują 1045 $ za 7 dni kursu, i wielokrotność tej sumy przy odpowiednio wydłużonym turnusie

– dojazd: we własnym zakresie, z opcjonalnym, płatnym transferem z lotniska w miejscu docelowym

– zakwaterowanie: u rodzin goszczących, najczęściej dwuosobowe i z wyżywieniem w cenie

– warunki do nauki: w grupach maksymalnie 16-osobowych, po kilkanaście (z reguły 15) godzin lekcyjnych w tygodniu

Cel 2:  Kanada

Miejscem docelowym wyjazdów językowych do Kanady są Toronto i Vancouver. W obu przypadkach, „ATJ Lingwista” prócz samej nauki języka angielskiego oferuje dodatkowe atrakcje. Do Toronto pojedziemy wyłącznie na turnusy zimowe, na 14 dni w ramach programu Toronto Parent & Child, do Vancouver zaś od 24 do 21 dni, w trakcie których prócz nauki będziemy mogli nauczyć się wybranego ze sportów zimowych. Dojazd do docelowych miejsc organizujemy sobie we własnym zakresie, nocleg mamy oczywiście zagwarantowany u rodzin goszczących, w pokojach 1 lub 2 osobowych.

Nieprzeciętne warunki, w jakich przyjdzie nam spędzić czas na nauce języka angielskiego, w tym bezpośredni kontakt z przyrodą i dodatkowe zajęcia sportowe tworzą scenerię, która sprawi, iż cały pobyt nie może się nie udać. Nie mniej ważna jest wisienka na torcie, czyli fakt, że szkoła w Toronto jest akredytowana przez Language Canada i Quality English. Koszt 14-dniowego kursu porównywalny jest z opłatami amerykańskimi – od 6,4 do prawie 7 tys. złotych za jeden obóz. Za grupy nieprzekraczające 10 osób i bardzo zróżnicowane propozycje godzinowe (kursy popołudniowe, specjalistyczne kursy dla dorosłych itp.) to jednak cena niewygórowana.

Warunki do nauki na wyjazdach językowych

Zarówno Kanada, jak i USA, to kraje same w sobie atrakcyjne, a gdy dodamy do tego możliwość poznania lub szlifowania języka angielskiego, takie wyjazdy językowe stają się bezcennym doświadczeniem – i umysłowym, i rekreacyjnym. Organizatorzy wyjazdów językowych do krajów Ameryki Północnej zapewniają swoim słuchaczom doskonałe warunki do nauki, od poziomu zakwaterowania (niemal „familijnego”), po organizację czasu wolnego. Mając tak szerokie i atrakcyjne możliwości na horyzoncie, przyswojenie i płynność nauki języka angielskiego będzie już formalnością.

 

Sprawdź wyjazdy językowe na langzie.pl

Może również to Ciebie zaciekawi?

Jak wprowadzić dziecko do nauki języka obcego?

Jak wprowadzić dziecko do nauki języka obcego?

Kiedy pada decyzja o rozpoczęciu nauki języka obcego przez wasze dziecko, warto zastanowić się, jak wprowadzić malucha w ten temat. Sposobów jest wiele, wybranie takiego, który będzie zgodny z osobowością dziecka, jego naturą, ale też możliwościami, jakie macie wy, jako rodzice, jest…
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)