(Bez) cenne wyjazdy językowe: USA i Kanada

(Bez) cenne wyjazdy językowe: USA i Kanada

Jeszcze do niedawna wyjazd na kurs językowy był możliwy w zasadzie w ramach wyjazdów krajowych. Od kilku lat kursy językowe to już bardziej złożony wybór wyjazdów do państw „oczywistych” (Wielka Brytania, Niemcy, USA i Polska), oraz tych mniej znanych od tej strony (Cypr, Malta, Maroko, RPA czy Kanada). Dzięki wyszukiwarkom szkół językowych typu langzie.pl, w obu przypadkach możemy skutecznie porównać najważniejsze propozycje i wybrać się po naukę języka …na drugą półkulę – do Ameryki Północnej.

Cel 1: Stany Zjednoczone

Któż nie chciałby szlifować języka angielskiego w naturalnych (dla języka) warunkach i do tego w nieprzeciętnie urokliwych miejscach? A jeśli dodamy do tego możliwość nauki i w kanadzie, i w USA? Poza wyborem miejsca, drugim najważniejszym pytaniem, jakie trzeba będzie sobie postawić, będzie chyba tylko to, na jak długo zdecydujemy się na wyjazd językowy.

W przypadku Stanów Zjednoczonych do wyboru mamy organizowany przez „Lexis” zimowy obóz w San Diego lub letni w Berkeley, po drugiej stronie Zatoki San Francisco, a w ich ramach pobyt 7, 14, 21 lub 28 dniowy. Z większością warunków, takich jak ubezpieczenie, pakiet usług w ramach opłaty czy dodatkowe opłaty wpisowe, zapoznamy się już np. poprzez stronę wyszukiwarki, a na pewno przed wstępnym zaakceptowaniem warunków wyjazdu. Z pewnością jednak kilka interesuje przyszłych kursowiczów już na wstępie:

– koszt kursu: ferie językowe kosztują 1045 $ za 7 dni kursu, i wielokrotność tej sumy przy odpowiednio wydłużonym turnusie

– dojazd: we własnym zakresie, z opcjonalnym, płatnym transferem z lotniska w miejscu docelowym

– zakwaterowanie: u rodzin goszczących, najczęściej dwuosobowe i z wyżywieniem w cenie

– warunki do nauki: w grupach maksymalnie 16-osobowych, po kilkanaście (z reguły 15) godzin lekcyjnych w tygodniu

Cel 2:  Kanada

Miejscem docelowym wyjazdów językowych do Kanady są Toronto i Vancouver. W obu przypadkach, „ATJ Lingwista” prócz samej nauki języka angielskiego oferuje dodatkowe atrakcje. Do Toronto pojedziemy wyłącznie na turnusy zimowe, na 14 dni w ramach programu Toronto Parent & Child, do Vancouver zaś od 24 do 21 dni, w trakcie których prócz nauki będziemy mogli nauczyć się wybranego ze sportów zimowych. Dojazd do docelowych miejsc organizujemy sobie we własnym zakresie, nocleg mamy oczywiście zagwarantowany u rodzin goszczących, w pokojach 1 lub 2 osobowych.

Nieprzeciętne warunki, w jakich przyjdzie nam spędzić czas na nauce języka angielskiego, w tym bezpośredni kontakt z przyrodą i dodatkowe zajęcia sportowe tworzą scenerię, która sprawi, iż cały pobyt nie może się nie udać. Nie mniej ważna jest wisienka na torcie, czyli fakt, że szkoła w Toronto jest akredytowana przez Language Canada i Quality English. Koszt 14-dniowego kursu porównywalny jest z opłatami amerykańskimi – od 6,4 do prawie 7 tys. złotych za jeden obóz. Za grupy nieprzekraczające 10 osób i bardzo zróżnicowane propozycje godzinowe (kursy popołudniowe, specjalistyczne kursy dla dorosłych itp.) to jednak cena niewygórowana.

Warunki do nauki na wyjazdach językowych

Zarówno Kanada, jak i USA, to kraje same w sobie atrakcyjne, a gdy dodamy do tego możliwość poznania lub szlifowania języka angielskiego, takie wyjazdy językowe stają się bezcennym doświadczeniem – i umysłowym, i rekreacyjnym. Organizatorzy wyjazdów językowych do krajów Ameryki Północnej zapewniają swoim słuchaczom doskonałe warunki do nauki, od poziomu zakwaterowania (niemal „familijnego”), po organizację czasu wolnego. Mając tak szerokie i atrakcyjne możliwości na horyzoncie, przyswojenie i płynność nauki języka angielskiego będzie już formalnością.

 

Sprawdź wyjazdy językowe na langzie.pl

Może również to Ciebie zaciekawi?

Szkoły językowe w Trójmieście

Trójmiasto stanowi doskonałe miejsce wypoczynkowe, które co roku przyciąga nie tylko Polaków, ale również obcokrajowców z różnych stron świata. Nic w tym dziwnego, gdyż Gdańsk, Gdynia i Sopot to miasta położone w bardzo atrakcyjnej lokalizacji nad Morzem Bałtyckim. Ze względu na obecność wielu turystów, warto dobrze znać języki obce, by w razie potrzeby nie mieć problemów z komunikacją z obcokrajowcami. W Trójmieście jest wiele szkół językowych, do których nie zaszkodzi się zapisać w celu podszkolenia w wybranym języka.
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)