Blog jako narzędzie promocji szkoły

Blog jako narzędzie promocji szkoły

Dotarcie do jak największej liczby potencjalnych uczniów i zdobycie ich zainteresowania to istotne zadanie dla szkoły językowej. Dostarczenie już korzystającym z oferty kursantom jak największej ilości wiedzy dodatkowej, informacji na temat działania szkoły, ciekawostek, pomocy naukowych, to równie ważna misja. Warto więc pomyśleć o odpowiednim kanale komunikacyjnym, przez który szkoła mogłaby realizować te działania.

Dziś kilka słów o blogu, aktywnie funkcjonującym „głośniku”, przez który placówka może nadawać swoje komunikaty dla obecnych czy potencjalnych użytkowników.

Przyciąganie przez publikowanie

Sformułowanie celu jest dość ważne. Często jest nim pozyskanie nowych uczniów. Jeżeli wraz z decyzją o rozpoczęciu prowadzenia bloga szkoła weźmie pod uwagę odpowiednio sprofilowane zarządzanie publikowaną treścią, może liczyć na trafienie do swojej grupy docelowej, co z kolei (jak się oczekuje) prowadzi do zwiększenia ilości kursantów.

Przy tak określonym głównym założeniu warto dokładnie przemyśleć słowa kluczowe, kategorie i tagi, jakimi opatrywane będą wpisy i jakie przewijać się będą w ich treści. Dzięki odpowiedniemu wyborowi tychże wzrasta prawdopodobieństwo wyższych pozycji w wynikach wyszukiwania w internecie. W profesjonalnym ustaleniu owych parametrów pomoże specjalista SEO. Warto skorzystać z jego usług, zwłaszcza, gdy szkoła dopiero rusza ze swoją stroną i działalnością i zależy jej na pozyskaniu jak największej ilości nowych uczniów.

Pozytywny wizerunek

Blog może zostać potraktowany również jako narzędzie wpływające na pozytywny wizerunek szkoły. Jeśli użytkownik będzie wiedział, że na stronach bloga znajdzie publikacje o wysokim poziomie merytorycznym, informacje na temat sposobów nauki języków lub ciekawostki na temat krajów, kultury, cech narodowości ich mieszkańców – chętnie odwiedzi jej stronę i tę zakładkę, traktując jako konkretne źródło wiedzy.

Bardzo istotna jest regularność publikacji. Użytkownik, który zauważy, że na stronie wciąż „wisi” ta sama notka z dawno minioną datą, po prostu przestanie tam zaglądać. Aktywnie prowadzony blog to również sygnał, że szkoła prężnie działa, więc jest godna zaufania – rozwija się, jej pracownicy są zaangażowani w swoją pracę, oferują coś więcej, niż tylko prowadzenie zajęć, a ich wiedza imponuje.

Akcja – reakcja

Wpisy na blog to dobry pomysł na promocję samej szkoły i jej strony w sprzężeniu z mediami społecznościowymi. Anonsowanie nowych wpisów na Facebook’u czy Google+ przyciągnie nową rzeszę fanów. Takie działania pobudzają aktywność użytkowników, prowokują dialog między szkołą a uczniem, który może komentować wpisy, włączać się do dyskusji. Temat na wpis na blogu może narodzić się już na zajęciach i być kontynuacją czy rozwinięciem lekcji. Blog może stać się miejscem na pytania konkursowe dla uczniów, łamigłówki, zagadki dla chętnych. W redakcję bloga mogą włączyć się również kursanci – na przykład w cyklu opisującym podróże w ciekawe miejsca. Wszystko, co niesie wartość związaną z nauką języka może znaleźć się na blogu. Wystarczy znaleźć na to spójną formułę i dopasować do grupy odbiorców.

Tekstową formę bloga może uzupełniać video-blog (vlog), czyli wypowiedź w formie filmu. To bardzo popularny kanał komunikacji z uczniem, w przypadku szkół językowych bardzo zasadny. Nauka języka to słyszenie i mówienie – poprawna wymowa, delikatne niuanse w wymowie, akcent, melodia języka – wszystko to, co po prostu trzeba usłyszeć staje się wartością vloga.

Może również to Ciebie zaciekawi?

Jak wprowadzić dziecko do nauki języka obcego?

Jak wprowadzić dziecko do nauki języka obcego?

Kiedy pada decyzja o rozpoczęciu nauki języka obcego przez wasze dziecko, warto zastanowić się, jak wprowadzić malucha w ten temat. Sposobów jest wiele, wybranie takiego, który będzie zgodny z osobowością dziecka, jego naturą, ale też możliwościami, jakie macie wy, jako rodzice, jest…
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)