Jak dostosować kurs językowy do swoich potrzeb?

Obecnie szkoły językowe prześcigają się w doskonaleniu swojej oferty, by zapewnić jak najbardziej efektywną naukę języka. Jednak czasami trudno nam wybrać odpowiedni kurs, który będziemy mogli dostosować do swoich wymagań, możliwości finansowych i czasu. Jak wybrać kurs językowy?

 

Kursy online

W internecie pojawia się coraz więcej kursów językowych przez internet. Mają dużo zalet jak i wad. Jedną z zalet jest możliwość nauki w dowolnym miejscu i czasie, wystarczy jedynie dostęp do internetu. To jest dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które prowadzą nieregularny tryb życia i nie są w stanie pojawić się na kursie stacjonarnym o konkretniej godzinie. Dla osób nieusystematyzowanych może jednak stać się to wadą, ponieważ mogą naukę odkładać w nieskończoność. Dużą przeszkodą dla osób, które chcą nauczyć się języka jest brak wsparcia lektora, który poprawi ewentualne błędy i będzie wspierał w nauce. Rozmowa wirtualna nie da takich korzyści jak osobista.

Kursy stacjonarne

Jest to najbardziej popularna forma nauki języków obcych. W każdym dużym mieście w Polsce wybór jest ogromny. Program jest dostosowany do indywidualnych potrzeb kursanta, a zajęcia są prowadzone w małych grupach, co zdecydowanie sprzyja efektywności nauki. Zaletą jest wsparcie i kontakt z lektorem, który na bieżąco będzie kontrolować wymowę, jak i błędy językowe. Na kursach nastawionych na konwersację osoby z grupy również rozmawiają ze sobą w języku obcym, co zdecydowanie pomaga wprowadzić luźną atmosferę w koleżeńskim zespole. Kursy stacjonarne mają również swoje wady. Osoby, które mają nienormowany czas pracy, prowadzą nieregularny tryb życia mogą mieć problemy z dostosowaniem się do konkretnej pory zajęć, a przeważnie nie można nadrobić lekcji o innej porze.

Obozy językowe

Kursy za granicą są połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Wybierając np. naukę w Londynie możemy poznać kulturę mieszkańców, wzbogacić słownictwo, osłuchać się akcentu, a przy okazji zwiedzić główne atrakcje. Wyjazdy językowe nie polegają jedynie na nauce w sali, ale również zdobywaniu nowych umiejętności językowych w codziennych sytuacjach, podczas rozmowy w restauracji, czy z mieszkańcem. Jest to idealne uzupełnienie kursów stacjonarnych, ponieważ nauka języka będzie najbardziej efektywna w miejscy, gdzie ludzie na co dzień posługują się danym językiem.

Może również to Ciebie zaciekawi?

Język hiszpański – Warszawa – przegląd ofert

Język hiszpański – Warszawa – przegląd ofert

Angielski jest niekwestionowanym liderem jeżeli chodzi o znajomość języków obcych wśród Polaków. Jednak znajomość więcej niż jednego języka jest coraz częściej wymagana na niektórych stanowiskach zawodowych, ponadto podróżując po całym świecie znajomość angielskiego może być niewystarczająca.
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)