Jak dostosować kurs językowy do swoich potrzeb?

Obecnie szkoły językowe prześcigają się w doskonaleniu swojej oferty, by zapewnić jak najbardziej efektywną naukę języka. Jednak czasami trudno nam wybrać odpowiedni kurs, który będziemy mogli dostosować do swoich wymagań, możliwości finansowych i czasu. Jak wybrać kurs językowy?

 

Kursy online

W internecie pojawia się coraz więcej kursów językowych przez internet. Mają dużo zalet jak i wad. Jedną z zalet jest możliwość nauki w dowolnym miejscu i czasie, wystarczy jedynie dostęp do internetu. To jest dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które prowadzą nieregularny tryb życia i nie są w stanie pojawić się na kursie stacjonarnym o konkretniej godzinie. Dla osób nieusystematyzowanych może jednak stać się to wadą, ponieważ mogą naukę odkładać w nieskończoność. Dużą przeszkodą dla osób, które chcą nauczyć się języka jest brak wsparcia lektora, który poprawi ewentualne błędy i będzie wspierał w nauce. Rozmowa wirtualna nie da takich korzyści jak osobista.

Kursy stacjonarne

Jest to najbardziej popularna forma nauki języków obcych. W każdym dużym mieście w Polsce wybór jest ogromny. Program jest dostosowany do indywidualnych potrzeb kursanta, a zajęcia są prowadzone w małych grupach, co zdecydowanie sprzyja efektywności nauki. Zaletą jest wsparcie i kontakt z lektorem, który na bieżąco będzie kontrolować wymowę, jak i błędy językowe. Na kursach nastawionych na konwersację osoby z grupy również rozmawiają ze sobą w języku obcym, co zdecydowanie pomaga wprowadzić luźną atmosferę w koleżeńskim zespole. Kursy stacjonarne mają również swoje wady. Osoby, które mają nienormowany czas pracy, prowadzą nieregularny tryb życia mogą mieć problemy z dostosowaniem się do konkretnej pory zajęć, a przeważnie nie można nadrobić lekcji o innej porze.

Obozy językowe

Kursy za granicą są połączeniem przyjemnego z pożytecznym. Wybierając np. naukę w Londynie możemy poznać kulturę mieszkańców, wzbogacić słownictwo, osłuchać się akcentu, a przy okazji zwiedzić główne atrakcje. Wyjazdy językowe nie polegają jedynie na nauce w sali, ale również zdobywaniu nowych umiejętności językowych w codziennych sytuacjach, podczas rozmowy w restauracji, czy z mieszkańcem. Jest to idealne uzupełnienie kursów stacjonarnych, ponieważ nauka języka będzie najbardziej efektywna w miejscy, gdzie ludzie na co dzień posługują się danym językiem.

Może również to Ciebie zaciekawi?

Szkoła językowa w Łodzi – morze dobrych ofert

Spacer ulicą Piotrkowską? Sentymentalna podróż w krain dzieciństwa z Muzeum Animacji „Se-Ma-For”? A może wolny czas spędzony w Manufakturze i spacery po pofabrycznych miejscach? Łódź to miasto, które ma dziś czym przyciągnąć tysiące studentów, zwiedzających, polskich i zagranicznych przybyszy i turystów. No właśnie: zagranicznych. Tendencja ta utrzymuje się od kilku lat, warto więc zapewnić, by czuli się oni w tym mieście swobodnie i przyjaźnie. Swobodę podczas pobytu w Łodzi zapewni łatwość porozumiewania się w każdej publicznej sytuacji. Warto samemu wyjść naprzeciw tym tendencjom i, jeśli nasz poziom komunikatywności z obcokrajowcami jest niewystarczający - nadrobić zaległości. Na początek wystarczy poznać…
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)