Język angielski w Warszawie

Język angielski w Warszawie

Znajomość języka angielskiego coraz częściej nie jest jedynie atutem, ale również koniecznością. Nie tylko ułatwia nam porozumiewanie się z ludźmi na całym świecie, ale również jego znajomość jest konieczna, by zdać egzaminy maturalne lub na studia. Poza tym nauka języka angielskiego to inwestycja w siebie i w swój rozwój. Korzyści płynące z nauki języka angielskiego są wręcz nieograniczone i trudno jest je zlekceważyć. Przedstawiamy tylko niektóre zalety nauki „języka świata”.

 

Angielski w pracy

Dla osób, które chcą mieć przewagę nad innymi w poszukiwaniu pracy, opanowanie języka angielskiego jest koniecznością. Niemal wszystkie duże firmy przeprowadzają rekrutację właśnie w tym języku, a w mniejszych firmach często możemy się spotkać z wymogiem komunikatywnej znajomości angielskiego. Osoby znające biegle język angielski, współpracując z oddziałami zagranicznymi nie mają problemu, by wyrazić swoje myśli, negocjować z klientami, czy wyjechać na szkolenie za granicę. Szczególnie duże możliwości nauki języków daje nam Warszawa, gdzie osoby z całej Polski przyjeżdżają w poszukiwaniu pracy, oczekując wyższych zarobków.

Podróże, a język angielski

Jeżeli chcemy podróżować i poznawać nowe kultury to musimy się komunikować. Jeżeli nie znamy języka mieszkańców danego kraju, to zawsze angielski będzie językiem uniwersalnym, którym porozumiemy się niemal w każdym kraju. Nawet w przypadku zgubienia drogi, przyda nam się komunikatywna znajomość języka, by nie stresować się w nieznanym nam miejscu. Dlatego znajomość języka angielskiego nie wiąże się tylko z pięciem po szczeblach kariery, ale również umożliwia nam realizację marzeń, jakimi mogą być podróże po świecie i poznawanie nowych kultur. Nawet jeżeli nie planujemy dalekich podróży, to nawet podstawowa znajomość języka angielskiego pomoże nam w komunikowaniu się z ludźmi na całym świecie.

Rozwój osobisty

Ogrom wiedzy dostępnej w internecie jest właśnie w języku angielskim. Bez znajomości tego języka ograniczamy własny rozwój, nie mamy dostępu do licznych książek zagranicznych, fachowej wiedzy, czy gazet. Nauka wpływa na zdolność koncentracji, jest więc to ćwiczenie intelektualne, które pomaga nam na długo zachować świeżość umysłu. Jednak nauka języka angielskiego przynosi jeszcze inne korzyści, ponieważ każdy kolejny krok na drodze do biegłej znajomości języka wpływa na nasze dobre samopoczucie. Opanowanie angielskiego jest skuteczną bronią przeciwko nudzie, jak widomo człowiek uczy się całe życie, musi sobie wyznaczać cele – to właśnie daje kurs tego języka.

Kursy angielskiego – Warszawa

Znajomość języków obcych jest obecnie na wagę złota, szczególnie język angielski w Warszawie daje ogromne możliwości samorozwoju. Wybór kursów jest nieograniczony. Doświadczony lektor z powodzeniem wybierze dla nas najlepszy kurs, przeprowadzając wstępną rozmowę. Są osoby, które mają problem z opanowaniem gramatyki, inne posiadają bariery w mówieniu po angielsku, a niektórzy z nas chcą lepiej przygotować się do egzaminu. Kursy stacjonarne w szkołach językowych są bardzo dobrym rozwiązaniem, niezależnie czy są prowadzone indywidualnie, czy w grupie. Warto przyjrzeć się ofercie szkół w zakresie nauki języka angielskiego w Warszawie, np. Studio Językowe Mentals, Manhatan, TFLS, Archibald, English for You, Lexis, Cambridge School of English. Obecnie jest ich ponad 300, dlatego na pewno każdy znajdzie odpowiednią dla siebie. Niektóre ze szkół oferują również wyjazdy językowe za granicę np. T&T (teaching&Travel).

Może również to Ciebie zaciekawi?

Langzie.pl – czyli jak „dać się znaleźć w internecie”… jeśli jesteś szkołą językową.

Langzie.pl – czyli jak „dać się znaleźć w internecie”… jeśli jesteś szkołą językową.

W ciągu lat nasze podejście do internetu bardzo się zmieniło. Większość aktywności społecznych czy zawodowych przeniosła się do sieci. Nigdy w swojej historii człowiek nie przetwarzał tylu informacji co teraz.
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)