Język włoski – jakie szkoły w Łódzi?

Łódź to jedno z największych miast Polski. Jest wspaniałym miejscem dla miłośników kultury, kina i sztuki. Wielu ludzi z całego kraju przyjeżdża tam w celach turystycznych, a przyszli studenci chętnie wybierają łódzkie uczelnie.

Właśnie na nich bardzo często mają kontakt z zagraniczną młodzieżą, dzięki czemu mogą łatwo chłonąć obce języki. Jak wiadomo, zwykle wymaga się od nich znajomości angielskiego, jednak sporo młodych osób chce również poznawać inne języki. Bardzo popularne wśród Polaków okazują się zwłaszcza języki z południa Europy, takie jak hiszpański czy włoski.

Dlaczego włoski?

Obecnie bardzo dużo osób postanawia rozpocząć kurs nauki włoskiego. Nierzadko skłania je do tego przekonanie o możliwości jego szybkiego opanowania, ponieważ jest to jeden z prostszych języków romańskich. Wymowa poszczególnych głosek nie jest skomplikowana, a i gramatyka nie sprawia początkującym uczniom zbyt wielkich trudności. Bez problemu włoski przyswoją także wszyscy ci, którzy znają język francuski lub hiszpański.

Język włoski jest językiem, który może się podobać. Nie cechuje go co prawda taka śpiewność jak w przypadku języka francuskiego, ale i tak bardzo przyjemnie się go słucha. Chętnie uczą się go również osoby, wiążące swoją karierę z modą lub szeroko rozumianą sztuką, ponieważ to właśnie we Włoszech odbywają się pokazy najlepszych światowych projektantów oraz festiwale kulturalne.

Na całym świecie mieszka mnóstwo ludzi, posługujących się językiem włoskim. Stanowi on także język urzędowy we Włoszech, Szwajcarii, San Marino i Watykanie. Polakom obecnie zdarza się wybierać Włochy na swoje przyszłe miejsce pracy, a także na wakacyjny kurort. W obu tych przypadkach znajomość lokalnego języka okazuje się niezwykle przydatna.

Nauka włoskiego na terenie Łodzi

Łódź proponuje liczne kursy włoskiego. Wśród szkół, które zapraszają do nauki tego języka, znajduje się chociażby AL DENTE. Jest to ośrodek, zajmujący się wyłącznie nauczaniem włoskiego, a swoją ofertę kieruje do dorosłych. Mogą się tam zgłosić zarówno początkujący, jak i osoby chcące jedynie podszkolić słownictwo.

Na lekcje języka włoskiego zaprasza też Centrum Języków Romańskich. Prowadzący stawiają tam na aktywną naukę języka, a na terenie ośrodka organizowane są różnorodne wydarzenia kulturalne, takie, jak chociażby „Dni Włoch”.

Wśród szkół języków obcych w Łodzi znajduje się też Centrum Języków Obcych Akcent. Nauka włoskiego odbywa się tam w niewielkich grupach, liczących od sześciu do dwunastu osób na wszystkich poziomach zaawansowania.

Może również to Ciebie zaciekawi?

O czym warto wiedzieć, zaczynając naukę języka?

O czym warto wiedzieć, zaczynając naukę języka?

Zdecydowałeś się uczyć języka obcego? Wspaniale! Jeśli to twoje początki, być może nawet absolutne i po raz pierwszy sięgasz na poważnie po ten temat, być może sytuacja nieco cię przerasta. Czy słusznie? Spokojnie, dasz radę. Zwróć jednak uwagę na kilka kwestii, by…
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)