Kursy językowe – jakich języków najchętniej się uczymy?

Kursy językowe – jakich języków najchętniej się uczymy?

Języków obcych uczymy się już od szkoły podstawowej, jednak wiele osób nie potrafi dobrze przyswoić języka podczas zajęć szkolnych. Dlatego najchętniej kształcimy się na własną rękę, mając do wyboru wiele szkół językowych o różnych metodach nauczania. A jakie języki są najbardziej popularne w Polsce?

My name is…

kursy językowe

Najbardziej popularnym językiem jest oczywiście angielski. Posługujemy się nim jadąc na wakacje zagranicę, jak i poznając obcokrajowców w naszym kraju. Przydaje nam się również w pracy i kontaktach biznesowych. Często w dużych firmach rekrutacja jest przeprowadzana właśnie w tym języku, czasami nawet nasz potencjalny awans zależy od biegłości w porozumiewaniu się za pomocą języka angielskiego. Jednak płynną znajomość angielskiego deklaruje tylko 34% Polaków. Chcąc nauczyć się dobrze angielskiego często korzystamy z pomocy szkół językowych, których oferta idealnie wpisuje się w nasze potrzeby. Oprócz specjalistycznych szkół takich jak Porto Alegre, oferująca naukę języków iberyjskich, albo Slavia, czyli centrum języków słowiańskich, wszystkie szkoły posiadają w swojej ofercie naukę języka angielskiego. Mamy do wyboru kursy językowe ogólne, konwersacyjne, biznesowe, dla dzieci, przygotowujące do egzaminów, a także zagraniczne, łączące podróże z nauką.

Ich heisse…

Często jest to język dodatkowy w szkołach, a zaraz po angielskim jest najczęściej wybierany na egzamin maturalny. Nic dziwnego. Niemieckie firmy poszukują polskich specjalistów, którzy posiadają umiejętność konwersacji po niemiecku, jak i znajomość zagadnień technicznych. Można zauważyć, że często nie uczymy się niemieckiego dla własnej przyjemności, a raczej kusi nas niemiecki rynek. Według statystyk 20% Polaków zna język niemiecki, jednak znajomość może polegać jedynie na rozumieniu zdań, bądź pisaniu. Dlatego język niemiecki jest tak chętnie wybierany wśród kursantów szkół językowych. Przeważnie jest to drugi język, którym chcemy biegle władać.

Mi nombre es…

Językiem hiszpańskim posługuje się około 650 milionów ludzi na świecie i jest w top 3 najważniejszych języków. Nie tylko możemy porozumieć się nim w Hiszpanii, ale również w Meksyku, Kolumbii, Argentynie, Peru, Wenezueli, Chile, czy na Kubie. Również w Polsce możemy zauważyć trend w rosnącym zainteresowaniu językiem hiszpańskim, szczególnie przez młode osoby, które niebawem wkroczą na rynek pracy, albo po prostu lubią podróżować po świecie. Jednak pojawia się również coraz więcej szkół oferujących naukę hiszpańskiego dla dzieci np. Kidz UP, LA VIDA, ENE-DUE. Kursy językowe, które pozwalają łączyć zabawę i naukę są idealnym rozwiązaniem, jeżeli zależy nam na szybkim i efektywnym przyswojeniu języka.

Ciekawostka

Okazuje się, że coraz częściej uczymy się języków rzadkich, których znajomość może być bardzo korzystna i dobrze oceniana przez przyszłych pracodawców. Znajomość języka węgierskiego, norweskiego czy japońskiego jest szczególnie cenna dla firm obsługujących klientów z całego świata. Osoby, które decydują się na naukę języka niszowego robią to przeważnie ze względu na zainteresowanie danym krajem i jego kulturą, a także perspektywę dobrze płatnej pracy w kraju i zagranicą.

W Polsce coraz więcej szkół oferuję kursy języków rzadkich, np. w szkole Sensapolis będziemy mogli podjąć naukę języka arabskiego, greckiego i tureckiego. Kurs języka chińskiego oferuje największa w Polsce szkoła języka chińskiego NIHAO. W szkole Slavia będziemy mogli nauczyć się języka bułgarskiego, czeskiego, słowackiego, serbskiego, rosyjskiego, ukraińskiego, słoweńskiego i macedońskiego.

 

Może również to Ciebie zaciekawi?

Ferie z językiem – odpoczynek i nauka

Ferie z językiem – odpoczynek i nauka

Czas wakacji czy ferii zimowych jest jak nagroda za trud wielomiesięcznej pracy w szkole czy na uczelni. Wyczekiwany przez wszystkich odpoczynek w zasadzie nie skłania do myślenia o wykorzystaniu go w sposób inny niż błogie lenistwo czy szaleństwo w “wyjątkowych okolicznościach przyrody”.
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)