Nauka języka włoskiego w Warszawie

Język włoski jest z całą pewnością wart uwagi osób ambitnych, które stawiają na osiąganie wysokiego poziomu kwalifikacji zawodowych oraz na nieustanny rozwój osobisty. Szacunkowe dane pokazują, że jest to język używany przez 80-125 milionów osób na świecie. Porozumiemy się z jego zastosowaniem m.in. we Włoszech, Watykanie, San Marino, Szwajcarii, jak również na Istrii, która należy do Słowenii oraz Chorwacji. Po włosku rozmawiają również mieszkańcy niektórych regionów Francji – głównie na Korsyce.

W Warszawie podobnie jak w innych dużych, polskich miastach znajdziemy liczne szkoły oferujące naukę języka włoskiego. Możliwe jest podjęcie zarówno nauki indywidualnej, jak i w grupie. Warunki, czas trwania kursu, jego zakres, koszt i godziny zajęć zostają odpowiednio dopasowane, aby każdy był zadowolony.

Gdzie w Warszawie uczyć się włoskiego?

Warszawa jest stolicą Polski i jednocześnie bardzo dużym miastem, znajdziemy tu całą gamę najróżniejszych szkół językowych zlokalizowanych w różnych dzielnicach. Pośród tych najpopularniejszych i najbardziej renomowanych znajdują się m.in. Profi-Lingua, działająca na terenie całego kraju i oferująca naukę najróżniejszych języków. Poza tym warto zapoznać się z ofertą: Lingua Tua – szkoły języka włoskiego, Centrum Językowego Universitalis, czy Szkoły Języka Włoskiego Scuola Dante.

Zdobycie pracy dzięki znajomości języka włoskiego

Nabycie umiejętności jaką jest sprawne posługiwanie się językiem włoskim, daje nam możliwość wyjazdu zawodowego, w pracy możemy zostać oddelegowani do ważniejszych zadań związanych z kontaktem z zagranicznymi współpracownikami. Przeniesienie się do tego pięknego regionu Europy również będzie dla nas zdecydowanie łatwiejsze.

Z pewnością Włochy i okoliczne kraje są popularnym kierunkiem wakacyjnych wojaży, współpraca ekonomiczna i handlowa również nie jest bez znaczenia. Jeśli natomiast chodzi o znajomość języka włoskiego to nadal pozostaje on elementem nieco niszowym w naszym kraju. Pomimo iż na świecie posługuje się nim na co dzień wiele ludzi, to w innych lokalizacjach nie jest jeszcze powszechnie podejmowany.

Naucz się języka włoskiego w Warszawie

Jeśli jesteś osobą zamieszkującą stolicę polski lub zamierzasz właśnie tam w najbliższym czasie się przenieść, to już teraz znajdź dla siebie najlepsze szkoły językowe i postaw na własny rozwój, staniesz się osobą znacznie bardziej konkurencyjną na rynku pracy, a spędzenie zagranicznych wakacji właśnie we Włoszech da ci satysfakcję, gdy będziesz się sprawnie porozumiewać z miejscowymi w ich rodzimym języku.

Może również to Ciebie zaciekawi?

Szkoły językowe we Wrocławiu

Jeśli jeszcze nie pamiętacie, które z polskich miast zostało Europejską Stolicą Kultury 2016 roku, to pomyślcie o mieście, które od razu kojarzy się z wielokulturowością, turystycznym zróżnicowaniem, i centrum nauczania, edukacji. Pierwsze skojarzenia - Warszawa? Kraków? - nie są złe, ale ESK 2016 został przecież Wrocław. Nie bez powodu. Stolica Dolnego Śląska jest przebogate w placówki naukowe i dydaktyczne, to jedno z najbardziej wziętych polskich miast akademickich. W sukurs im idą też podmioty, które mają bardziej sprecyzowane pole działań. Takimi są szkoły językowe. Tych we Wrocławiu znajdziemy naprawdę wiele.
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)