Szkoła językowa w Krakowie

Stolica Małopolski, jeden z najważniejszych ośrodków naukowych Polski, każdego roku przyciąga setki tysięcy turystów, studentów i wszystkich tych, których Kraków oczarowuje swoją magią. Z każdym rokiem miasto to staje się też coraz bardziej wielokulturowym i wielojęzycznym, przyjaznym miejscem dla zarówno dla globtroterów, jak też planujących osiedlić się w nim na stałe. Stwarza to komunikacyjne potrzeby, rodzące się z codziennych kontaktów, które przeradzają się często w kontakty stałe. A to stwarza przynajmniej kilka poziomów, na których trzeba przełamać bariery językowe.

 

 

  • Biznes w Krakowie

Pogadanki biznesowe muszą odbywać się na odpowiednim poziomie tak, by uczestniczące w nich strony zwyczajnie mogły się porozumieć, i zrozumieć. Dla osiągnięcia tego celu nie wystarczy zaznajomienie się z prostymi rozmówkami „polsko-jakimiś”, lecz poznanie

Język biznesowy to jeden z najbardziej wyrafinowanych sposobów komunikowania się, nie dziwi więc, że praktycznie wszystkie krakowskie szkoły językowe mają program kursu językowego dla biznesmenów. Dla przykładu, „Business English” czy „English at Work” nie jest skupiony wokół krakowskiego Rynku i centrum, ale też w dalszych dzielnicach miasta. Daje to sposobność do nauki biznesowego języka obcego wszystkim mieszkańcom w pobliżu miejsc ich zamieszkania.

W Krakowie nauczymy się biznesowego żargonu głównie w języku angielskim, ale trafimy też na takie „perełki” jak biznesowy czeski (szkoła „Ahoj”).

 

– Konwersacje na co dzień

Wszystko zaczyna się od rozmowy, a przekonanie się do niej bywa często połączone z ogromną blokadą (przed mówieniem). Dlatego większość krakowskich szkół językowych organizuje naukę języka w formie spotkań i rozmów, przy użyciu bogatego wachlarza słów i bez użycia tradycyjnych podręczników. Takie spotkania prowadzone są na różnych poziomach językowych (B2, C1) i praktycznie zawsze z native speakerami. Choć w przypadku kursów konwersacyjnych także dominuje język angielski, przy odrobinie wysiłku wyszukiwawczego znajdziemy też kurs w języku hiszpańskim (Instytut Kształcenia Iberoamerykańskiego „El Abanico” czy „Portoalegre”) czy chorwackim (Centrum Języków Słowiańskich „Slavia”)

 

– Językowe kursy specjalizacyjne w Krakowie

Trzecim poziomem konwersacyjnym jest język specjalistyczny, którego poznanie w mowie (ale i piśmie) jest nawet bardziej wymagające, niż mowy biznesowej. W Krakowie szkół językowych, proponujących odbycie takiego typu kursu, jest zaledwie kilka. Możemy więc powiedzieć, że mają charakter „elitarny”, choć to oczywiście raczej żartobliwe uproszczenie. A może jednak nie?

Tematyczne kursy językowe to już w praktyce tylko kursy angielskiego, takie jak „Legal English” (SJ „Poliglota”) czy „Technical” lub „Financial English” („Inter Lang&Text”). Szkoła Języków Obcych „Mały Rynek” ma np. w swojej ofercie „Warsztaty gramatyczne”. Co ciekawe, poziom wyspecjalizowania powoduje, że kursy te mają dość dużą rozbieżność cenową za godzinę lekcyjną – od 13 złotych po dwukrotność tej sumy.

 

Krakowski rynek szkół językowych zbudowany jest w przewadze na małych, lokalnych i chwalących się swoją niezależnością szkołach językowych. To czyni go bardzo atrakcyjnym dla potencjalnych słuchaczy tych szkół i różnicuje ogólną ofertę krakowskich placówek. Miasto, które z roku na rok odwiedza coraz liczniejsza grupa gości zagranicznych jest więc dobrze przygotowane na kontakt z inną kulturą, i językiem. Nic, tylko korzystać.

Może również to Ciebie zaciekawi?

Sąsiedzki język niemiecki

Język niemiecki to, obok angielskiego czy francuskiego, jeden z najczęściej wybieranych języków do nauki w Polsce. Decyduje o tym nie tylko bliskość samych Niemiec (jak by nie patrzeć - kraj sąsiadujący), bliskie kontakty przygraniczne, ale też np. największa w Polsce grupa ludnościowa mniejszości niemieckiej, zamieszkująca południowe oraz zachodnie tereny naszego kraju. Dodatkowo o popularności języka decyduje fakt, że i w Europie języka tego używa ogromna część populacji i znając go dogadamy się np. w Austrii czy Szwajcarii.
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)