Szkoła językowa w Łodzi – morze dobrych ofert

Spacer ulicą Piotrkowską? Sentymentalna podróż w krain dzieciństwa z Muzeum Animacji „Se-Ma-For”? A może wolny czas spędzony w Manufakturze i spacery po pofabrycznych miejscach? Łódź to miasto, które ma dziś czym przyciągnąć tysiące studentów, zwiedzających, polskich i zagranicznych przybyszy i turystów. No właśnie: zagranicznych. Tendencja ta utrzymuje się od kilku lat, warto więc zapewnić, by czuli się oni w tym mieście swobodnie i przyjaźnie. Swobodę podczas pobytu w Łodzi zapewni łatwość porozumiewania się w każdej publicznej sytuacji. Warto samemu wyjść naprzeciw tym tendencjom i, jeśli nasz poziom komunikatywności z obcokrajowcami jest niewystarczający - nadrobić zaległości. Na początek wystarczy poznać…

… język angielski

Po angielsku porozumiesz się z większością gości z zagranicy. I choć takie założenie może być czasami zgubne, łódzkie szkoły językowe najlepiej przygotowały się właśnie na ten język. Do wyboru mamy więc ponad 40 placówek, o bardzo zróżnicowanym poziomie i rozległości programów. Zanim zaczniemy jednak myśleć tylko o angielskim, zasięgnijmy opinii innych (najprościej oczywiście z internetu), poczytajmy o samych szkołach, albo wybierzmy…

…język niemiecki

To drugi najpopularniejszy język w mieście, jeśli chodzi o oferty nauczania. Można chyba założyć, że jest to efektem zapotrzebowania, ale też wielokierunkowego handlu Łodzi z innymi miastami europejskimi. Ale nie tylko: w przypadku niemieckiego niemałe znaczenie ma też edukacja szkolna, a więc możliwość doszlifowania języka poza ogólnym systemem edukacji. Łódzkie szkoły doskonale przygotowują tu do egzaminów maturalnych czy gimnazjalnych.

Język francuski, włoski i hiszpański

„Wielka trójka” nie mniej niż niemiecki popularnych języków. W zależności od szkoły, jeden z nich znajdziemy w programach nawet kilkunastu łódzkich szkół. W szkole „Toledo” poznamy dodatkowo mowę Katalończyków. Ta grupa europejskich języków (może poza językiem francuskim) doskonale sprawdza się zarówno w biznesie, jak też podczas wakacyjnych wyjazdów. Można chyba powiedzieć, że ich rola jest w dużej mierze bardziej „rozrywkowa”.

Inne „obce języki obce”

Łódź, a pośrednio i region, i województwo, dają sposobność na poznanie lub doskonalenie wielu innych języków, co czyni ten rejon jednym z najbardziej rozwiniętych lingwistycznie. I choć przeważnie jest to grupa kilku wyspecjalizowanych szkół, warto zaznajomić się z ogólną ofertą na:
– język serbski: w szkołach „Convers” i „Sorbona
– język arabski w SJO „Sorbona” i „ProEuropa
– język bułgarski: w szkole „Akcent” i „Convers
– język chiński w „Modern Languages Center”, „Akcent” czy „Nihao
– język japoński w SJO „Lloyd Woodley
– język chorwacki: „Sorbona” i „Eurodialog”
– język czeski na „Sorbonie” (tu też słowacki) oraz „Eurodialog” i „ProEuropa
– język portugalski w „Casa de la Lengua”, „Perfekt OK” i „ProEuropa”
– język grecki – „EuroDialog

Ponadto, w językach nordyckich specjalizuje się „ProEuropa” (duński, holenderski, norweski, ale też węgierski) oraz Centrum Języków Skandynawskich. W pięci uszkołąch nauczymy się języka Szwedów, a aż w 12 – rosyjskiego (w tym szkoła „Rasputin”). Co ciekawe, język ukraiński poznamy tylko w jednej, „Lloyd Woodley”.

Na koniec: ciekawostka
A tą ciekawostką mogą być np. kursy „Teddy Eddie”, organizowane dla 3-4 latków, oparte na licencjonowanych metodach, którymi uczy się podstaw języka dzieci od najmłodszych lat. I nie są to lekcje oparte na odgadywaniu słów z obrazków, lecz prawdziwe konwersacje w zabawowej formie.
Ten kurs jest świetnym uzupełnieniem morza ofert łódzkich szkół językowych. Pora zanurzyć się z nauce:)

Może również to Ciebie zaciekawi?

10 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając szkołę językową dla dziecka

10 rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając szkołę językową dla dziecka

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego pełną parą zaczynają pracować szkoły językowe. Rodzice planują swoim pociechom zajęcia dodatkowe, a wśród nich stałą pozycją są dodatkowe, pozaszkolne (i poza-przedszkolne) lekcje języka obcego. Warto wykorzystać niezwykłą chłonność dziecięcych umysłów i począwszy od 4-6 roku…
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)