Szkoła językowa w Łodzi – morze dobrych ofert

Spacer ulicą Piotrkowską? Sentymentalna podróż w krain dzieciństwa z Muzeum Animacji „Se-Ma-For”? A może wolny czas spędzony w Manufakturze i spacery po pofabrycznych miejscach? Łódź to miasto, które ma dziś czym przyciągnąć tysiące studentów, zwiedzających, polskich i zagranicznych przybyszy i turystów. No właśnie: zagranicznych. Tendencja ta utrzymuje się od kilku lat, warto więc zapewnić, by czuli się oni w tym mieście swobodnie i przyjaźnie. Swobodę podczas pobytu w Łodzi zapewni łatwość porozumiewania się w każdej publicznej sytuacji. Warto samemu wyjść naprzeciw tym tendencjom i, jeśli nasz poziom komunikatywności z obcokrajowcami jest niewystarczający - nadrobić zaległości. Na początek wystarczy poznać…

… język angielski

Po angielsku porozumiesz się z większością gości z zagranicy. I choć takie założenie może być czasami zgubne, łódzkie szkoły językowe najlepiej przygotowały się właśnie na ten język. Do wyboru mamy więc ponad 40 placówek, o bardzo zróżnicowanym poziomie i rozległości programów. Zanim zaczniemy jednak myśleć tylko o angielskim, zasięgnijmy opinii innych (najprościej oczywiście z internetu), poczytajmy o samych szkołach, albo wybierzmy…

…język niemiecki

To drugi najpopularniejszy język w mieście, jeśli chodzi o oferty nauczania. Można chyba założyć, że jest to efektem zapotrzebowania, ale też wielokierunkowego handlu Łodzi z innymi miastami europejskimi. Ale nie tylko: w przypadku niemieckiego niemałe znaczenie ma też edukacja szkolna, a więc możliwość doszlifowania języka poza ogólnym systemem edukacji. Łódzkie szkoły doskonale przygotowują tu do egzaminów maturalnych czy gimnazjalnych.

Język francuski, włoski i hiszpański

„Wielka trójka” nie mniej niż niemiecki popularnych języków. W zależności od szkoły, jeden z nich znajdziemy w programach nawet kilkunastu łódzkich szkół. W szkole „Toledo” poznamy dodatkowo mowę Katalończyków. Ta grupa europejskich języków (może poza językiem francuskim) doskonale sprawdza się zarówno w biznesie, jak też podczas wakacyjnych wyjazdów. Można chyba powiedzieć, że ich rola jest w dużej mierze bardziej „rozrywkowa”.

Inne „obce języki obce”

Łódź, a pośrednio i region, i województwo, dają sposobność na poznanie lub doskonalenie wielu innych języków, co czyni ten rejon jednym z najbardziej rozwiniętych lingwistycznie. I choć przeważnie jest to grupa kilku wyspecjalizowanych szkół, warto zaznajomić się z ogólną ofertą na:
– język serbski: w szkołach „Convers” i „Sorbona
– język arabski w SJO „Sorbona” i „ProEuropa
– język bułgarski: w szkole „Akcent” i „Convers
– język chiński w „Modern Languages Center”, „Akcent” czy „Nihao
– język japoński w SJO „Lloyd Woodley
– język chorwacki: „Sorbona” i „Eurodialog”
– język czeski na „Sorbonie” (tu też słowacki) oraz „Eurodialog” i „ProEuropa
– język portugalski w „Casa de la Lengua”, „Perfekt OK” i „ProEuropa”
– język grecki – „EuroDialog

Ponadto, w językach nordyckich specjalizuje się „ProEuropa” (duński, holenderski, norweski, ale też węgierski) oraz Centrum Języków Skandynawskich. W pięci uszkołąch nauczymy się języka Szwedów, a aż w 12 – rosyjskiego (w tym szkoła „Rasputin”). Co ciekawe, język ukraiński poznamy tylko w jednej, „Lloyd Woodley”.

Na koniec: ciekawostka
A tą ciekawostką mogą być np. kursy „Teddy Eddie”, organizowane dla 3-4 latków, oparte na licencjonowanych metodach, którymi uczy się podstaw języka dzieci od najmłodszych lat. I nie są to lekcje oparte na odgadywaniu słów z obrazków, lecz prawdziwe konwersacje w zabawowej formie.
Ten kurs jest świetnym uzupełnieniem morza ofert łódzkich szkół językowych. Pora zanurzyć się z nauce:)

Może również to Ciebie zaciekawi?

Przegląd szkół językowych w Poznaniu

Poznański rynek pracy i edukacji jest bardzo wymagający. Z jednej strony mamy do czynienia z jednym z najbogatszych miast Polski, świetnie prosperujące, pełne inwestycji w zasoby ludzkie; jednocześnie to perspektywiczne, z naukowej i dydaktycznej strony, miejsce, bardzo chętnie wybierane przez studentów czy młodych ludzi w ogóle. Poprzeczka, stawiana przed startującymi w dorosłe życie ludźmi, zawieszona jest wysoko, dlatego zawczasu trzeba zdobyć przewagę nad innymi, i to na rynku zawodowym, jak też społecznym. Jednym ze składników tej przewagi może być dobra znajomość innego, niż ojczysty, języka. Na początek wystarczy znajomość języka angielskiego.
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)