W Gdańsku? Po angielsku!

Polskie Pomorze, a w szczególności Gdańsk, poza nadmorskim “centrum” kraju, przywodzi na myśl wiele historycznych skojarzeń, związanych ze statusem obszaru strategicznego, określeniem „wolnego miasta”, ale też architekturą poniemiecką. Istniejąca w świadomości nazwa “Danzig” także wskazuje na konkretne, kulturowe implikacje. Spacer nadzwyczaj urokliwymi ulicami Gdańska przypomina to wszystko nadzwyczaj wyraźnie. Jednak już nie w czasach współczesnych.

Polskie Pomorze, a w szczególności Gdańsk, poza nadmorskim “centrum” kraju, przywodzi na myśl wiele historycznych skojarzeń, związanych ze statusem obszaru strategicznego, określeniem „wolnego miasta”, ale też architekturą poniemiecką. Istniejąca w świadomości nazwa “Danzig” także wskazuje na konkretne, kulturowe implikacje. Spacer nadzwyczaj urokliwymi ulicami Gdańska przypomina to wszystko nadzwyczaj wyraźnie. Jednak już nie w czasach współczesnych. W okresie letnim nie tylko Gdańsk, ale też całe Trójmiasto, przeobrażają się w międzynarodowy, kulturalno-rozrywkowy, i handlowy jarmark, który chętnie odwiedzają miliony przyjezdnych. Kapitalnie byłoby przywitać ich nie tylko swojskim „witajcie”, ale tez porozumieć w bliskim im języku. Nawet, jeśli nie będzie to ich rodzima mowa, zawsze pozostaje język uniwersalny. Wszędzie taki sam, czyli angielski.

Od dziecka do biznesmena

Można powiedzieć, że angielskiego w Gdańsku jest pod dostatkiem, i ze znalezieniem odpowiedniej szkoły językowej nie ma najmniejszego problemu. Dobra wyszukiwarka internetowa wskaże nam blisko 70 szkół językowych z angielskim w ofercie. Znaczenia nie ma tu umiejscowienie (centrum, peryferia, konkretne dzielnice), wielkość szkoły (od sieci po małe, prywatne szkoły), czy doświadczenie i tradycja; w mieście działają podmioty, które powstawały jeszcze w początkach lat 90. ubiegłego wieku, jak też nowsze, urozmaicające rynek edukacyjny. Dzięki temu obok tradycyjnych szkół, z programem skierowanym do przeciętnego słuchacza, zawierającym kursy przygotowujące do egzaminów maturalnych, kursy podstawowe, konwersacyjne, wakacyjne czy ogólne, przeprowadzane na określonym poziomie znajomości języka, znajdziemy i te bardziej wyspecjalizowane. Wśród nich szczególną popularnością na Wybrzeżu cieszą się programy językowe dla biznesmenów czy VIP-ów, wysoce sprofilowane. Od kilku lat oblegane są także specjalne kursy dla dzieci, organizowane jako tzw. „kids club” czy specjalne akademie językowe dla grup kilkulatków.

Szkoły językowe na miarę…wieku

Trudno jednoznacznie wyróżnić jakieś konkretne placówki. Interesująco przedstawia się np. oferta „Akademii Językowej”, która w programie ma moduły „Direct methods” dla konkretnych grup wiekowych, szkoła językowa „Metoda Hamonda” (ucząca wyłącznie tym sposobem), nowoczesne centrum „Specialize Your English”, szkoła „Well” (jej program tworzą filary kursów „dla mamy i taty” czy „dla babci i dziadka”), a także CJO „LS Lingua”, w której wyjątkowo precyzyjnie rozłożone są grupy wiekowe kursantów. W każdej szkole językowej znajdziemy oczywiście kursy na poziomie szkolnym, jednak i w tym przypadku istotne jest rozróżnienie na wiek uczestnika takich lekcji. Poza wiekiem słuchaczy, dla wspomnianych na początku kontaktów międzynarodowych, praktycznie każda ze szkół przygotowaną ma ofertę konwersatoriów, które najlepiej przygotowują na wyzwania komunikacyjne. Jeśli takowej nie znajdziemy w programie, z pewnością można zorganizować taką formę lekcji już w bezpośrednim uzgodnieniu z szefostwem takiej placówki. Dostosowanie się do potrzeb klienta (i rynku) to we współczesnym świecie tak naprawdę najważniejszy gwarant sukcesu. I z tej wiedzy też warto skorzystać.

sprawdź! langzie.pl/szkoly-jezykowe/gdansk/angielski

Może również to Ciebie zaciekawi?

Język angielski – Trójmiasto

Trójmiasto to duża metropolia zlokalizowana na północy Polski. Składa się z trzech miejscowości, czyli Gdyni, Sopotu oraz Gdańska, jednak nieformalnie za jej część uznać można wiele okolicznych mniejszych miejscowości i wiosek. Położenie nad Zatoką Morza Bałtyckiego oraz duże znaczenie historyczne regionu sprawia, że jest to miejsce chętnie wybierane przez turystów oraz studentów – znajduje się tu również kilka renomowanych uczelni. Wielu mieszkańców Trójmiasta stwierdzi, że nie można tu mieszkać nie znając w najmniejszym stopniu języka angielskiego, gdyż każdego dnia może się on okazać użyteczny.
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)