Wakacje w Hiszpanii – wakacje z językiem

Najchętniej wybierane kierunki wypadów wakacyjnych i urlopów w 2016 roku to Chorwacja i Hiszpania. Oba kraje kuszą plażami, słońcem i przyjazną turystyką. A turystyka w obu tych miejscach jest wyjątkowo intensywna.

Żeby więc zwiększyć satysfakcję z pobytu i wyróżnić się z tłumu turystów, a przy tym z pewnością zaimponować mieszkańcom, warto wykazać się czymś więcej ponad przewodnikowy plan podróży. Rozmowa w ich ojczystym języku może być krokiem na drodze do pełniejszego spędzenia wakacji. Choć nie tylko.

Zanim wyjedziesz – naucz się języka

Język hiszpański należy do grupy języków romańskich i jest jednym z najlepiej „przyswajalnych” obcych dialektów. Język hiszpański „obowiązuje” w ponad 20 krajach, dzięki czemu jego znajomość może przydać się każdemu globtroterowi. Poza tym – hiszpański to jeden z urzędowych języków m.in. Unii Europejskiej czy ONZ. Już te powody można uznać za wystarczające do podjęcia jego nauki. Naprzeciw wychodzą też szkoły (od podstawowych po licea), które wprowadzają hiszpański do swoich programów nauczania. Poznanie języka na poziomie szkolnym to jedno, warto jednak zadać sobie więcej trudu, by poznać tę mowę w praktyce, korzystając ze specjalistycznych lektoratów w szkołach językowych. Tym sposobem otworzymy sobie drzwi do bezpośredniego porozumiewania się z osobami hiszpańskojęzycznymi, a tym samym z pewnością ubogacimy swój wyjazd.

Poziom „wakacyjny” nie tylko na wakacje

Porozumiewanie się w języku hiszpańskim można rozpocząć od poznania podstawowych zwrotów, czyli nauki na poziomie komunikatywnym. Każda szkoła językowa ma do zaoferowania kursy podstawowe, ogniskujące się zdobyciu podstawowej wiedzy o języku, wymowie lub języku biznesowym. W tym ostatnim kształci 16 szkół, które znajdziemy w Poznaniu, Gdańsku, Krakowie, Lesznie, Katowicach, Dąbrowie Górniczej, Zabrzu czy Raszynie. Poziom biznesowy może być oczywiście pomocny przy okazji letniego wypoczynku, ale nie na nim się skupiamy. Przede wszystkim bowiem stawiamy na rozrywkę i wypoczynek. Jaki poziom języka przyda się nam na letniej eskapadzie?

Przy planowaniu wycieczki warto na przykład pomyśleć o kursie…wakacyjnym! Eurolingua, Study Center, sieć szkół uczących metodą Hamonda czy Profi-Lingua, to tylko przykłady placówek, które wyspecjalizowały się w skondensowanej nauce jedno lub dwumiesięcznej. Wiele osób może zadać w tym miejscu pytanie, czy możliwym jest, by osiągnąć odpowiedni poziom komunikowania w danym języku w tak krótkim czasie? Można, i na pewno nie będzie to czas stracony, a doświadczenie językowe zdobyte po tak intensywnej nauce szybko zaprocentuje – nie tylko na wakacjach.

Kurs konwersacyjny w ekspresowym tempie

Konwersacje przeprowadzane w ramach kursów to nie mniej skuteczny sposób na szybkie przyswojenie odpowiedniego zasobu podstawowych słów. Ten typ kursów zwyczajowo jest droższy od pozostałych, głównie ze względu na nacisk kładziony na szybkie zdobycie  praktycznych umiejętności. Ale i tu spokojnie znajdziemy spore rozpięcie cenowe. Ceny 45-minutowych konwersacji w poznańskiej Architekturze Umysłu Logos zaczynają się wprawdzie już od 17 złotych, ale spokojnie znajdziemy tam też kursy powyżej 70 zł. W krakowskiej szkole „Prolog” taki kurs kosztuje 16 zł, w Instytucie Kształcenia Iberoamerykańskiego „El Albanico” nieco ponad 12 zł, a w poznańskim CE „Perfect” – ok. 14 zł/45 minut. Sopocka „Romanica” za lekcyjne konwersacje liczy niecałe 8 zł. W każdym przypadku powinno się zwrócić uwagę na lektorów; native speakerzy lepiej przygotują nas do codziennych rozmówek.
Wakacje w takich krajach jak Hiszpania czy Chorwacja nie trwają tylko w letnich miesiącach, i warto to wykorzystać, także na etapie planowania wyjazdu. Przyspieszony kurs wakacyjny (letni, miesięczny lub dwumiesięczny) języka kraju przeznaczenia to okazja, by w znacznie swobodniejszym okresie „posezonowym” zaimponować naszym gospodarzom i być może zapewnić tym sobie ich większą sympatię. A to na urlopie kapitał nie do przecenienia.

Sprawdź naszą ofertę na wyjazdy językowe

Może również to Ciebie zaciekawi?

Z gramatyką czy bez? Czy uczyć się „teorii” języka obcego?

Z gramatyką czy bez? Czy uczyć się „teorii” języka obcego?

Gramatyka języka obcego - jej nauka to zazwyczaj mniej lubiana część procesu poznawania języka obcego. Ćwiczenia, regułki, odmiany, wyjątki - bywają tak nudne i męczące, że gdyby dać możliwość wyłączenia ich z kursu, zapewne znalazłaby się spora grupa osób, która przyklasnęłaby tej idei. A może to słuszny kierunek?
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)