Język hiszpański – Warszawa – przegląd ofert

Język hiszpański – Warszawa – przegląd ofert

Angielski jest niekwestionowanym liderem jeżeli chodzi o znajomość języków obcych wśród Polaków. Jednak znajomość więcej niż jednego języka jest coraz częściej wymagana na niektórych stanowiskach zawodowych, ponadto podróżując po całym świecie znajomość angielskiego może być niewystarczająca.

Okazuje się, że język hiszpański jest w top 3 najważniejszych języków na świecie. Posługuje się nim około 650 milionów ludzi, jest językiem urzędowym w 21 państwach, m.in. w Meksyku, Hiszpanii, Kolumbii, Argentynie, Peru, Wenezueli, Chile, czy na Kubie. Obecnie nietrudno znaleźć szkołę (szczególnie w Warszawie), w której można nauczyć się języka hiszpańskiego.

Kurs hiszpańskiego w Warszawie

Sama nauka w szkole podstawowej, gimnazjum, czy liceum może być niewystarczająca, by biegle nauczyć się hiszpańskiego. Problemem mogą być zbyt duże grupy uczniów oraz program niedostosowany do poziomu zaawansowania. Jeżeli chcemy bez przeszkód komunikować się w języku hiszpańskim, idealnym wsparciem są szkoły językowe. Korzyści jest bardzo dużo m.in. dostosowanie poziomu nauczania do każdego kursanta, lekcje indywidualne, rozmowy z native speakerem, koncentracja na wybranych obszarach, takich jak gramatyka, konwersacja, lingwistyka, a także indywidualne przygotowanie do egzaminów.

Obecnie ponad 50 szkół w Warszawie specjalizuje się w nauce języka hiszpańskiego, można wymienić spośród nich np. T.E. Sokrates, Szkoła Języków Obcych Lexis, Archibald, Bliss.Cool Language Centre, Szkoła językowa w Warszawie Pi School, Euro-Lingua Ośrodek Nauczania Języków Obcych, PROFI-LINGUA, czy IMAGINE Szkoła Języka Angielskiego i Hiszpańskiego.

Niektóre szkoły są nastawione na naukę języka hiszpańskiego dla dzieci, m.in. Kidz UP, LA VIDA, ENE-DUE. W takich szkołach nauka łączy się z zabawą, co pozytywnie wpływa na zapamiętywanie. Kursy są dedykowane dzieciom w wieku od kilku miesięcy do 12 lat. Dla najmłodszych (0-3 l.) prowadzone są według programu obejmującego zajęcia ogólnorozwojowe, edukację językową i przygotowanie językowe do przedszkola.

Język hiszpański w Warszawie jest coraz bardziej popularną formą komunikacji między innymi ze względu na studentów, którzy coraz częściej chcą odwiedzić Polskę, poznać naszych rodaków i kulturę. Ponadto wiele korporacji wymaga znajomości dwóch języków na danym stanowisku. Okazuje się, że hiszpański zaraz po angielskim i niemieckim jest najbardziej pożądanym językiem. Dla niektórych nauka hiszpańskiego jest przyjemnością i wyzwaniem, dla innych koniecznością w drodze do awansu. Bez względu na motywację szkoły językowe mogą spełnić wymagania każdego kursanta i uczynić z nauki prawdziwą przyjemność.

Ciekawostki

  • Co roku Hiszpanię odwiedza około 55 milionów turystów (w tym Polaków), którym znajomość kultury i zwyczajów pomaga w codziennej nauce języka hiszpańskiego i zrozumieniu mentalności mieszkańców Półwyspu Iberyjskiego
  • Hiszpański jest jednym z najważniejszych języków na międzynarodowym rynku i w świecie biznesu
  • W przeciągu ostatnich 10 lat popyt na hiszpański wzrósł kilkakrotnie
  • Liczba publikacji w internecie po hiszpańsku w ciągu ostatnich 5 lat wzrosła o kilkadziesiąt procent

Może również to Ciebie zaciekawi?

Blog jako narzędzie promocji szkoły

Blog jako narzędzie promocji szkoły

Dotarcie do jak największej liczby potencjalnych uczniów i zdobycie ich zainteresowania to istotne zadanie dla szkoły językowej. Dostarczenie już korzystającym z oferty kursantom jak największej ilości wiedzy dodatkowej, informacji na temat działania szkoły, ciekawostek, pomocy naukowych, to równie ważna misja. Warto więc pomyśleć o odpowiednim kanale komunikacyjnym, przez który szkoła mogłaby realizować te działania.
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)