Szkoły językowe we Wrocławiu

Jeśli jeszcze nie pamiętacie, które z polskich miast zostało Europejską Stolicą Kultury 2016 roku, to pomyślcie o mieście, które od razu kojarzy się z wielokulturowością, turystycznym zróżnicowaniem, i centrum nauczania, edukacji. Pierwsze skojarzenia - Warszawa? Kraków? - nie są złe, ale ESK 2016 został przecież Wrocław. Nie bez powodu. Stolica Dolnego Śląska jest przebogate w placówki naukowe i dydaktyczne, to jedno z najbardziej wziętych polskich miast akademickich. W sukurs im idą też podmioty, które mają bardziej sprecyzowane pole działań. Takimi są szkoły językowe. Tych we Wrocławiu znajdziemy naprawdę wiele.

Więcej – tu znaczy lepiej

Jak na stolicę regionu przystało, Wrocław ma do zaoferowania słuchaczom naprawdę bogaty arsenał języków obcych. Począwszy od języka angielskiego, poprzez niemiecki czy hiszpański – wrocławski rynek językowy ma w zanadrzu większość europejskich dialektów, ale też języki azjatyckie (japoński, chiński, rosyjski). Jeśli nie wiemy, na jaki chcielibyśmy się zdecydować (mając taki wybór można uwolnić się od sztywnych ram języka angielskiego, dominującego w naszym kraju), mamy sposobność, choćby poprzez sieciową wyszukiwarkę, dowiedzieć się nieco więcej o innych kursach. W przypadku wrocławskich szkół ich liczba, przekraczająca 50 placówek, ma w ofercie przeróżne typy zajęć: od ogólnych, biznesowych, specjalistycznych, dla dzieci, aż po wakacyjne. To niejedyny wybór, a jedynie początek poszukiwań. Jeśli sami możemy określić sposób uczestniczenia w kursie (nauka weekendowa, indywidualna, z dojazdem, nawet online), miejsce nauki (wrocławskie szkoły językowe rozsiane są po całym mieście, nie tylko w centrum), a także wielkość grupy, z jaką wolelibyśmy się uczyć. Pod tym względem Wrocław może niejednego zaskoczyć.

 

Więcej – we Wrocławiu to perspektywy

Wrocławskie szkoły językowe mają programy nauczania języków obcych dopracowane pod względem zapotrzebowania rynkowego, w tym turystycznego. Dobrane względem poziomu inwestycji, stanowią idealne narzędzie umożliwiające kontakty międzykulturowe, zaangażowanie się w „ruch turystyczny”, a także skuteczne wejście na rozrastający się rynek pracy i sprostanie wymogom firm poszukujących pracowników w regionie. Bo Wrocław to nie tylko Europejska Stolicy Kultury, ale też czołowe miejsce do inwestowania i budowania interesów (tu językowe kursy biznesowe będą najbardziej przydatne), a także miasto, z którym fajnie byłoby związać przyszłość swoją i swoich dzieci. I tu też właściciele szkół językowych wychodzą naprzeciw, tworząc kursy odpowiednie dla dzieci najmłodszych, i właściwie szkolące w wybranym języku na każdym etapie nauczania (szkoła podstawowa, gimnazja, licea, aż po szkoły wyższe). W zasadzie wszystkie dolnośląskie szkoły językowe stwarzają lepsze perspektywy na przyszłość, a niektóre z nich, ze względu na unikatowość uczonych języków (jak choćby języki nordyckie czy azjatyckie), tę przyszłość znacznie przybliżają. Warto pamiętać, że sami stwarzamy sobie perspektywy, musimy więc starannie wybierać spośród wszystkich ofert i koniecznie po zapoznaniu się ze szczegółami każdej z nich. Jeśli w jednej szkole językowej kurs kosztuje ok. 10 zł za godzinę lekcyjną (45 minut), a w innej, ten sam kurs, trzy razy więcej – wypada sprawdzić: dlaczego tak jest i w czym tkwi przewaga jednej szkoły nad drugą. Koszt nauki języka obcego, jak czasem myślimy, wcale nie musi być horrendalnie wysoki, bo nie zawsze gwarantuje on ten sam poziom skuteczności. A o to ostatecznie chodzi

Może również to Ciebie zaciekawi?

Co ci przeszkadza w nauce języka obcego?

Co ci przeszkadza w nauce języka obcego?

Nauka języka nie jest najprostszym zadaniem, zwłaszcza jeśli dajesz się złapać w kilka pułapek, które czekają tylko na chwilę słabości i wkroczenie przyzwyczajenia czy rutyny. Bo nawet sprawdzone sposoby na naukę, wyćwiczone i wypróbowane latami w szkole czy na uczelni mogą zawieść.…
Czytaj artykuł
Wszystkie wpisy
Czym jest langzie?

Langzie to największa polska porównywarka szkół i kursów językowych. Z nami znajdziesz swój wymarzony kurs w swoim mieście!

Znajdź kurs
hola!
Salut :-)